SUBLITEX  DECOTRANS & TEXCOVER   Ahşap Desenleri / Patina 
ALUMINYUM / CELIK / PASLANMAZ CELIK UZERINE  AHŞAP DESEN KAPLAMA / MERMER - GRANIT VEYA HERHANGİ BİR ÖZEL DESEN PATINA KAPLAMA 

English

Alüminyum ve çelik üzerine ahşap desen görünümü vermekte kullanılan SUBLITEX kağıt ve filmleri, gerek rulo gerekse levha malzeme üzerine uygulanmaktadır. Bu şekilde kaplanmış olan rulo veya plaka halindeki ürünler hem bina içi (dekorasyon, mobilya vb) hem de bina dışı mimari uygulamalarda (kompozit panel, sandviç panel, profil vb) kullanılır. Ahşap desen kaplamanın yanısıra her türlü değişik desen veya tasarım kaplamak mümkündür. Ahşap desen kaplama transfer filmleri broşürü

Önceden kaplanmış (Pre-coated) çelik veya alüminyum rulo ve levha, dayanıklı tüketim malları (buzdolabı, çamaşır makinası, TV, bulaşık makinası, çamaşır kurutucu vb) üretiminede de büyük kolaylık sağlar.

Bir SUBLITEX ürünü olan DECOTRANS transfer baskı film, alüminyum profil, alüminyum levha, çelik ve plastik malzemelerin üzerine ahşap, mermer, granit gibi doğal malzeme görünümü verir. Alüminyum ekstrüzyon profil ve levha ahşap desen kaplama tesisi.

DECOTRANS isteğe göre , dizayn  edilen herhangi bir resim ya da desen / patina görünümünü alüminyum ekstrüzyon profil, alüminyum levha, çelik ve plastik malzemelerin üzerine verir. 

DECOTRANS çevreci bir kaplama malzemesidir. AB standardlarına uygundur ve %100 geri kazanım (recycling) mümkündür.

Temin ettiğimiz en yeni geliştirilmiş bir diğer ürün olan TEXCOVER, kendiliğinden yapışan, polyester esaslı bir filmdir. Bu film ile, alüminyum levha / rulo / bobin, çelik levha / bobin / rulo gibi ürünlerin, ahşap, mermer, granit veya istenilen özel bir diğer desen görünümü verecek şekilde kaplanması çok pratiktir. Ahsap desen kaplama transfer filmleri brosuru

Bu şekilde, önceden dekorasyon filmi ile kaplanmış (Pre-coated) çelik rulo / levha veya alüminyum rulo ve levha, dayanıklı tüketim malları (buzdolabı, çamaşır makinası, TV, bulaşık makinası, çamaşır kurutucu vb) üretiminde de büyük kolaylık sağlar. Buzdolabı, çamaşır makinası, mutfak eşyaları gibi dayanıklı tüketim malzemeleri üretildikten sonra boyanmak yerine, yüzeyi önceden kaplanmış (precoated / coil coated / coil coating) malzemeden üretilerek malzeme ve zamandan ekonomi sağlanır.

TEXCOVER, özel bir laminasyon film tabakası olup, önceden bilinen PVDF, poliüretan, ve epoksi boyama gibi kaplamalara göre daha estetik, daha natürel, katma-değeri yüksek görünüm sağlar. Atmosferik şartlara ve güneşin ultraviyole UV ışınlarına dayanımı nedeniyle bina dışı mimari uygulamalar için (alüminyum kompozit panel, alüminyum veya çelik panel, alüminyum sandviç  panel) için ideal bir kaplamadır. Üzerine kaplandığı aluminyum, çelik gibi metal yüzeyini kimyasal etkilere karşı korur. Metal bobin boyama hatlarında (Coil Coating Line) kullanılabileceği gibi Kompozit Panel Üretim Hattı'nda da (Alüminyum Kompozit Panel / Aluminium Composite Panel vb) kullanılabilir.

Bu dekorasyon kaplama sadece metal yüzeyler ile sınırlı değildir. Deri ve kumaş gibi malzemeler de dekorasyon filmlerimiz ile istenen desen ve tasarımda görüntü ve patina verecek şekilde kaplanmaktadır.. 

Ahşap desen kaplama transfer filmleri broşürü (DECOTRANS Sublitex Katalog) (8 MB)

TEXCOVER Katalog (8 MB)

SUBLITEX DECOTRANS TEXCOVER dekor kaplama film, transfer film ve transfer kağıt, dekor kaplama kağıdı, ahşap üzerine baskı ve kaplama film malzemesi ve üretim hatları ihtiyaçlarınız için firmamıza müracaat edebilirsiniz.

Nokta Metal Ltd
Ismailpasa Sokak No: 50 Kosuyolu, Kadikoy, 34718 Istanbul, Turkiye
Tel : +90 (216) 545 7550 / Fax: +90 (216) 545 7549 
e-mail: contact@noktametal.com

ahşap desenleri ahşap desenler ahşap desenli kaplama ahşap desen kaplama filmleri ve makinaları konusunda uzman