alüminyum aliminyum profil ekstruzyon aleminyum eloksal eloxal tozboyama biyet döküm 


ALUMINYUM PROFIL 
DIKEY TOZ BOYAMA TESISI 

Alüminyum profil toz boyama dikey toz boyama 
 
yuksek kapasiteli aluminyum profil  toz boyama
English

En verimli Şekilde Alüminyum Profil Tozboyama : Dikey Tozboyama Tesisi 

Yatırımınızın karşılığını fazlasıyla alırsınız. Bizim için bu; Tüm makina parçalarının yüksek kalitede olduğu, düşük enerji tüketimi olan, kolay ve maliyetsiz bakım onarıma ihtiyaç duyan, esnek ve kolay işletme imkanı olan bir tozboyama hattı demektir. Tüm araştırma ve yılların getirdiği tecrübelerimizi bu en yeni dikey toz boyama tesisinin geliştirimesinde kullandık. 

Alüminyum profil toz boyama dikey toz boyama  Alüminyum profil toz boyama dikey toz boyama 
Alüminyum Profil Dikey Toz Boyama Tesisi Dikey Toz Boyama Kabini 

Günümüzde üretkenlik teorik yapılaşma demek değildir ve şirketler müşterilerinin isteklerini tam olarak karşılamaya hazırlıklı olmalıdır. Genellikle alüminyum toz boyama işletmelerinde üretim gelen çeşitli renk ve miktarlardaki siparişler nedeniyle renk değiştirme işleminden dolayı kesintiye uğrar. Böylece  üretimde boşluklar ve ölü geçen zamanlar oluşur. Biz sizlere tamamıyla kendi kendini temizleyen bir  sistemi olan bir dikey toz boyama kabini sunuyoruz ve böylece renk değişimleri arasındaki zaman kayıplarını  15 dakikadan 5 dakikaya kadar düşürüyoruz. 

Dikey Elektrostatik Toz Boyama Kabini

Boyama kabini sürekli ve otomatik olarak kendiliğinden temizlenen sürgülü kemerlerden oluşur. Kendi kendini temizleme  esnasında tozboyama sırasında duvarlada biriken tozboyalar da geri kazanıma gönderilir. Dikey tozboyama kabinimizin önemli avantajları:

- Renk değişimi, otomatik sistem sayesinde  tek kişi ile yapılır. 
- Renk geçişleri için askılarda boşluklar oluşmaz, tesis en verimli şekilde çalışmaya devam eder.
- Son derece kısa renk değişim süresi nedeniyle ikinci toboyama kabinine gerek kalmaz, böylece yatırım tutarı minimize edilmiş olur. 

Tozboyama tesisimizin kalitesi Qualicoat ve uluslararası standadlara uygundur.

Yüksek esneklik ve enerji verimliliği

Fabrikanın bütünü düşünüldüğünde tasarım bakış açısımız açıkça görülebilir: Yüzey hazırlama (kimyasal önişlemler) tüneli, fırınlar, kabin ve tek tek tüm tamamlayıcı parçalar istisnai ölçüde modülerite ve standardizasyonda dizayn edilmiştir. Örneğin, ön uygulama tüneli, boyanacak parçaların ölçülerine göre ayarlanabilecek şekilde yapılmıştır. 

Dikey toz boyama tesisimizin diğer önemli avantajları: 

- Minimum saha gereksinimi: Tüm ekipmanlar için ihtiyaç duyulan alan ölçüleri minimize edilmiştir. Dikey toz boyama tesisimiz 600 m2 x 11 metre yükseklik olan bir alana kurulabilir.   
- Alüminyum profil stok miktarını azaltmak:  Esnek üretim demek yüksek stok miktarına göre üretmek demek değil, saha, işçilik ve enerjiyi tasarruf ederek en verimli şekilde kullanmak demektir.  
- Tesisimiz her gün 24 saat güvenle çalışıtırılabilir. Her vardiyada 4/5 çalışan yeterli olacaktır.  

Alüminyum profil toz boyama dikey toz boyama 

Enerji tasarrufu sağlayan teknik çözümler:

- Fırınlarımızda geleneksel hava perdeleri yerine, otomatik kayar kapılar: Bu yeni jenerasyon fırınlarımızda, giriş ve çıkışlarda basıçlı havayla çalışan hava perdesi olmadığından profiller birbiriyle çarpışmaz.

- Geleneksel püskürtme sistemi yerine, kaskat (art arda sıralı) teknolojili ön uygulama tüneli özellikleri: Nozülsüz (püskürtme başlıksız) periodik temizleme, daha etkili kimyasal işlem, düşük prevalans pompalar, küçük elektrik motorları.

Standardizasyon süreci ve modüler parçalar sayesinde müşteriye özel uyarlanmış, en iyi kalite ve fiyatta, hızlı kuruluma sahip alüminyum profil için dikey toz boyama tesislerimiz İtalya'daki partnerimizce üretimekte olup dünya çapında garantiye sahiptir.  

Nokta Metal Ltd. Sti. 
Ismailpasa Sokak No: 50 Kosuyolu, Kadikoy, 34718 Istanbul, Turkiye
Tel : +90 (216) 545 7550 / Fax: +90 (216) 545 7549 
Email : contact@noktametal.com